روحانی: معروف و منکر را درست معرفی کنیم – اخبار و اطلاعیه های سفارت

خبرگزاری ایسنا: رئیس‌جمهوری گفت: من با همه وزرای کابینه دوازدهم کار کرده‌ام و امروز شناخت بیشتری از آنان دارم و آنها نیز نظرات من را بهتر می‌دانند و با آن آشنا هستند، در نتیجه کابینه دوازدهم با مشورت بیشتر و شناخت فراوان‌تری کار خود را آغاز کرده است
حجت‌الاسلام والمسلمین روحانی در نخستین گفت‌وگوی تلویزیونی خود پس از آغاز به کار دولت دوازدهم با شبکه یکم سیما تور یزد ضمن تسلیت به مناسبت شهادت امام محمدباقر (ع) و تبریک پیشاپیش اعیاد قربان و غدیر اظهار کرد: امیدوارم همه ما بتوانیم از روز پرفیض عرفه بهره‌برداری کنیم و حاجیان ما نیز که فردا برایشان روز عرفه است از این فرصت به خوبی استفاده کنند.

ادامه دارد…

ما باید معروف و منکر را درست معرفی کنیم. ما طبقه خاصی نداریم که اتیکت بزند و بنویسد «آمر به معروف»!  این‌ها بعهده خود مردم است و تور فرانسه دولت باید یاری کند. گاهی در موارد خاص امر به معروف به مراحل بالاتر می‌رود که حکومت و نیروهای انتظامی باید ورود کنند.

اگر درباره فضای سیاسی بخواهیم صحبت کنیم من فضای یک ماه گذشته را بیشتر می‌پسندم. لحن‌های خشونت‌آمیز در رسانه‌ها کمتر شنیده می‌شد، انتقادها سازنده‌تر بود، فضای همدلی در مجلس بیشتر بود و…
روحانی افزود: برخی از وزرا نیز معاونین اجرایی رئیس‌جمهور تور یزد نوروز 97 در دولت یازدهم بوده‌اند و بنابراین من با همه آنها کار کرده‌ام و شناخت بیشتری از آنان دارم و آنها نیز نظرات من را بهتر می‌دانند و با آن آشنا هستند. در نتیجه کابینه دوازدهم با مشورت بیشتر و شناخت فراوان‌تری کار خود را آغاز کرده است.

تحریم ها شکسته و بازگشت به قبل امکان پذیر نیست

روحانی گفت: برخی مشکلات بیشتر شده است مثل مسئله آب و محیط زیست که باید تور کیش کارهایی بیشتری برای آن انجام شود.

نسبت به همه اعضای کابینه دوازدهم شناخت دارم

روحانی با تشکر از رای اعتماد نمایندگان مجلس دهم به وزرای پیشنهادی‌اش اظهار کرد: از نمایندگان مجلس هم تشکر می‌کنم که رای اعتماد بزرگی به کابینه دولت دوازدهم دادند تا آنها امروز بتوانند با روحیه بالاتری کار کنند.

رئیس‌جمهور ادامه داد: می‌توانم بگویم بزرگترین فرقی که میان دولت دوازدهم با تور روسیه یازدهم وجود دارد این است که من در این دولت با همه افرادی که امروز در کابینه قرار دارند، کار کرده‌ام و از آنها شناخت دارم. همانطور که نیمی از اعضای کابینه همان وزرای سابق هستند که در دولت یازدهم هم حضور داشتند و برخی دیگر نیز معاونین وزرا در دولت قبلی بودند که نمونه آن را در وزارت اقتصاد، آموزش و پرورش و ارتباطات می‌بینیم.

 روحانی: معروف و منکر را درست معرفی کنیم

وقتی تور ارزان سنگاپور یک حادثه در گوشه‌ای از کشور رخ می‌دهد و دختربچه ای مورد ظلم قرار می‌گیرد می‌بینید که مردم چگونه واکنش نشان می دهند و نفرت خود را از ظلم در فضای مجازی ابراز می‌کنند. این همان نهی از منکر و امر به معروف است. همین که وقتی در شهری اسیدپاشی می‌شود همه مردم فریاد می‌زنند.

رئیس قوه مجریه گفت: نوع مشکلات امروز تفاوت کرده است. در مسئله هسته ای امروز تحریم ها شکسته و بازگشت به قبل امکان پذیر تور ارزان روسیه نیست و تحریمی به صورت قبل صورت نخواهد گرفت، نگاه جهانیان به ملت ایران تغییر کرده است. در مسائل اقتصادی و سیاست داخلی و خارجی مردم احساس آرامش می کنند و در کل، جامعه احساس امنیت در زمینه اقتصادی و اجتماعی دارد.

 روحانی در ادامه گفت: متولی اصلی اخلاق و فرهنگ خود مردم هستند و این‌ها توسط خود مردم ساخته می‌شود. علما، دانشگاهیان، اهالی فرهنگ و… مشعل‌داران این عرصه هستند.

خبرگزاری تور سنگاپور ایسنا: رئیس‌جمهوری گفت: من با همه وزرای کابینه دوازدهم کار کرده‌ام و امروز شناخت بیشتری از آنان دارم و آنها نیز نظرات من را بهتر می‌دانند و با آن آشنا هستند، در نتیجه کابینه دوازدهم با مشورت بیشتر و شناخت فراوان‌تری کار خود را آغاز کرده است.
وی در پاسخ به نخستین پرسش مجری برنامه در زمینه فرآیند انتخاب وزرای پیشنهادی و معیارها و شاخص‌هایش و نیز اینکه تفاوت تعمیرات گوشی دولت دوازدهم با دولت یازدهم چیست، اظهار کرد: به طور طبیعی بعد از انتخابات ما رایزنی را برای انتخاب اعضای کابینه آغاز کردیم و با همه چهره‌های معروف سیاسی مشورت کردیم و همه کمک کردند.

وی با تبریک فرا رسیدن هفته دولت و گرامیداشت یاد شهیدان رجایی و باهنر اظهار کرد: من هفته دولت را به همه کارکنان دولت و ملت ایران تبریک می‌گویم و یاد شهیدان رجایی و باهنر را گرامی می‌دارم و نیز برای همه تور ارزان استرالیا مسوولین دولت دوازدهم آرزوی موفقیت می‌کنم که بتوانیم خدمتگذار مردم خود باشیم چراکه این ملت حماسه 29 اردیبهشت را آفرید و در سایه همان حماسه بود که دولت دوازدهم امروز مشروعیت دارد و کار خود را آغاز کرده است.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *