دستگیری 3 ایرانی در مرز ترکیه + ظریف، شکسته شدن محاصره «دیرالزور» را تبریک گفت – اخبار و اطلاعیه های سفارت

ایرنا: بر اساس گزارش روزنامه استار ترکیه، نیروهای ژاندارمری استان آغری ترکیه در پی دریافت گزارش مبنی بر قصد ورود غیر قانونی افرادی از مرز ایران و کابل کشی این افراد در ارتفاعات بیوک کلمان روستای گوربولاغ شهرستان دوغو بایزید استان آغری وارد عمل شده و سه شهروند ایرانی را دستگیر کردند

بنا به این گزارش، نیروهای ژاندارمری ترکیه سه شهروند ایرانی را ابتدا با شلیک هشدار متوقف کرده قیمت تور ویتنام و سپس دستگیر کردند.

افراد دستگیر شده به اتهام عضویت در گروه های تروریستی بازداشت شده اند.

بنا به اعلام این رسانه، در پی این عملیات مشخص شد که مظنونان کابل فولادی 3000 متری با پوشش پلاستیکی را در خط مرزی جاسازی کرده اند.

هنوز از هویت و علت اقدام متهمان دستگیر شده خبری منتشر نشده و بنا به اعلام ژاندامری ترکیه تحقیق از این افراد آغاز شده است.

ایرنا: بر اساس گزارش روزنامه تور پوکت استار ترکیه، نیروهای ژاندارمری استان آغری ترکیه در پی دریافت گزارش مبنی بر قصد ورود غیر قانونی افرادی از مرز ایران و کابل کشی این افراد در ارتفاعات بیوک کلمان روستای گوربولاغ شهرستان دوغو بایزید استان آغری وارد عمل شده و سه شهروند ایرانی را دستگیر کردند.

ایران و ترکیه 570 کیلومتر مرز مشترک با هم دارند و استان های آغری، ایغدیر، وان و حکاری ترکیه با استان آذربایجان غربی ایران هم تور مشهد مرز است.

——————-

خبرگزاری مهر: «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در گفتگو با شبکه المیادین در خصوص شکسته شدن محاصره دیرالزور سخن گفت
گفتنی است، استان دیرالزور به جز مرکز استان واقع در شرق سوریه، ۱۴ ژوئیه سال ۲۰۱۴ به اشغال داعش در آمده بود.

خبرگزاری مهر: «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در گفتگو با شبکه المیادین در خصوص شکسته تور شیراز نوروز 97 شدن محاصره دیرالزور سخن گفت.

ظریف در ادامه تحقق این پیروزی را به ملت سوریه تبریک گفت.

محاصره دیرالزور امروز شکسته شد.  بامداد یکشنبه نیروهای سوریه موفق شده بودند خود را به مقر تیپ ۱۳۷ در غرب شهر برسانند؛ جایی که نزدیک نقطه تحت محاصره به نیروهای ارتش سوریه بود.

بر اساس این گزارش، وی در این خصوص تصریح کرد: شکسته شدن محاصره دیرالزور پیروزی بزرگ و مهمی در نبرد با تروریست تور هوایی یزد های تکفیری به شمار می رود. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *