موضع موگرینی دربارۀ پیوستن ترکیه به اتحادیه اروپا + «ظریف» از پارک فناوری پردیس بازدید کرد – اخبار و اطلاعیه های سفارت

خبرگزاری ایسنا: رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت، ترکیه همچنان در حوزه‌های مختلف متحد اروپا در منطقه است و همچنان یک کشور متقاضی عضویت محسوب می‌شود
به گزارش خبرگزاری آناتولی، فدریکا موگرینی، رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا دوشنبه با تاکید بر نقش آنکارا به عنوان شریکی در منطقه گفت: مذاکرات پیوستن ‌ترکیه همچنان ادامه خواهد یافت. ما به مذاکره با ترکیه ادامه می‌دهیم.

موگرینی تور اصفهان ارزان که برای شرکت در یک انجمن استراتژیک در اسلوونی به سر می‌برد، در جمع خبرنگاران بر اهمیت روابط دوجانبه از جمله با مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه اشاره کرد که او هم در این نشست حضور داشت. او همچنین “گفت‌وگوی سیاسی عالی‌رتبه ترکیه-اتحادیه اروپا” را که اواخر ژوئیه در بروکسل برگزار شد “مذاکرات خوبی” توصیف کرد.

خبرگزاری ایسنا: رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت، ترکیه همچنان تعمیرات 118 در حوزه‌های مختلف متحد اروپا در منطقه است و همچنان یک کشور متقاضی عضویت محسوب می‌شود.
او تاکید کرد: ترکیه همچنان شریکی در حوزه‌های مختلف در این منطقه است و همچنان یک کشور متقاضی در نظر گرفته می‌شود. بنابراین ما به مذاکرات ادامه می‌دهیم و این به مذاکرات داخلی ما و از همه مهمتر به مذاکراتمان با آنها برای تبیین آینده روابطمان بستگی دارد.

از سوی دیگر موگرینی در این نشست استراتژیک در تور پوکت نوروز 97 شهر بلد اسلوونی تاکید کرد که ترکیه و اتحادیه اروپا “شریک” هستند و در بسیاری از زمینه‌ها همکاری دارند.

رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا افزود: ما همیشه درباره همه چیز توافق نداریم. مسائلی وجود دارد که مواضع ما را از هم دور می‌کند اما با وجود تمام این مسائل مذاکرات ادامه دارد.

——————-
خبرگزاری مهر: وزیر امور خارجه صبح امروز از پارک فناوری پردیس و دستاوردهای محققان این پارک بازدید تور ایتالیا کرد.

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشور در حاشیه مراسم اجلاس سالیانه و جشنواره ی پارک فناوری پردیس صبح امروز به همراه عراقچی، سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و صفاری نیا رئیس پارک فناوری پردیس از شرکت های دانش بنیان این پارک بازدید کرد
وی همچنین از ی پارک فناوری پردیس در پانزدهمین اجلاس سالیانه پارک فناوری پردیس تقدیر کرد.

ظریف در ادامه بازدید خود از شرکت تور هوایی کرمان های فناوری خواست که برای ایجاد بازار بهتر پیشنهاداتی ارائه کنند.

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشور در حاشیه مراسم اجلاس سالیانه و جشنواره ی پارک فناوری پردیس صبح امروز به همراه عراقچی، سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و صفاری نیا رئیس پارک فناوری پردیس از شرکت های دانش بنیان این پارک بازدید کرد.

خبرگزاری مهر: وزیر امور خارجه صبح امروز از پارک فناوری پردیس و دستاوردهای تور کرمان محققان این پارک بازدید کرد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *