دیوان محاسبات در میانه‌ی زد و خوردهای سیاسی – اخبار و اطلاعیه های سفارت

صمد شفیعی مقدم در خبرآنلاین نوشت: برخی رسانه ها با آغاز به کار دولت اصلاحات به مثابه بمب افکنی دوموتوره مواضع دولت وقت و حامیانش را هدف قرار می دادند و این روال به نحو پررنگی تا سالها ادامه یافت
جالب آنکه کیهان در مطلب خود، ضمن درج دوباره سخن یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه ناخواسته به قانونی بودن پرداختها به مدیران معروف به نجومی بگیر اشاره نموده:«تعدادی از مدیران نجومی‌بگیر بعد قیمت تور اروپا از صدور رأی به دیوان عدالت اداری شکایت کردند تا بتوانند آن حقوقی که طبق قانون و بر اساس قوانین آن زمان تعلق می‌گرفته و دریافت کردند اما مسترد شده بود را دوباره پس بگیرند.»

با این حال گویا قانونی بودن پرداختها از نظر نویسنده کیهان اهمیتی نداشته و مدیران مذکور که از قضا متعلق به جناح رقیب اند ، بلاشک حرام خوار نجومی اند و باید مجازات شوند. در این میان نهاد غیرسیاسی دیوان محاسبات به دلیل تور ارزان گرجستان زد و خورد رقبای سیاسی هدف تیتر قرار گرفته در حالیکه واقع امر نشان می دهد دیوان را نشانه گرفته اند تا دولت گلوله بخورد. 

درباره تاثیر کیهان بر سپهر سیاسی ایران گفته و ناگفته های زیادی هست اما شاید جالب ترین شان تشبیه این روزنامه به قناسه بوده که توسط یک تک تیرانداز هدفی راهبردی و از پیش تعیین شده را آماج تیر و یا به عبارت بهتر تیتر می کند.  تیترهای صفحه اول این دو روزنامه علیه عملکرد تور قشم هوایی دیوان محاسبات در 13 شهریور امسال پس از سالها یاد روزگار رفته را زنده کردند.

در این میان تیترها و مواضع کیهان واجد اهمیت بیشتری بودند و به تعبیر محمد مهاجری که در آن سالها عضو تحریریه آن روزنامه بود: «کیهان گاهی به تنهایی قریب به 20 روزنامه اصلاح طلب را لوله می کرد».

صمد شفیعی مقدم در خبرآنلاین نوشت: برخی رسانه ها با آغاز به کار دولت اصلاحات به مثابه بمب افکنی دوموتوره مواضع دولت تور ارزان ویتنام وقت و حامیانش را هدف قرار می دادند و این روال به نحو پررنگی تا سالها ادامه یافت.
«تبرئه حرام خواران نجومی؛ حفظ بیت المال به سبک دیوان محاسبات!» تیتر یک روزنامه کیهان شد و رسالت هم مصاحبه انتقادی یکی از مدیران کل سابق دیوان محاسبات که امروز در لباس نمایندگی مجلس دیده می شود را در صفحه اول خود جای داد تا هجوم رسانه ای به ساکنان ساختمان شیشه ای اتوبان کردستان قدرتمندتر دیده شود. روز بعد هم تور هوایی مشهد کیهان به بهانه نشر بخشی از جوابیه دیوان، خط خود را پی گرفت و یکبار دیگر تیتر یک خود را به سوی دیوان محاسبات شلیک کرد و جوابیه مذکور را با فونت درشت «کلی و مبهم!» خواند و مجدداً مطالب روز گذشته خود را بازنشر داد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *