دوترته به ترامپ: حقوق بشر فیلیپین به تو ربطی ندارد! + امارات، اطلاعات حساب 19 سعودی را خواست – اخبار و اطلاعیه های سفارت

خبرگزاری ایسنا: به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، رودریگو دوترته، رئیس جمهوری فیلیپین گفت: می‌خواهید سوالی را مطرح کنید و من پاسخی برای آن دارم
قرار است دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در جریان حضور در نشست همکاری اقتصادی آسیا پاسیفیک موسوم به “اپک” که در ویتنام طی روزهای آتی صورت می‌گیرد، با دوترته دیدار و گفت‌وگویی داشته باشد.

خبرگزاری ایسنا: به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، رودریگو دوترته، رئیس جمهوری فیلیپین گفت: می‌خواهید سوالی را مطرح کنید و من پاسخی برای آن دارم. اگر قرار است در مورد حقوق بشر در فیلیپین صحبت شود، بهتر است این دیدار صورت نگیرد. این مساله به شما ربطی ندارد این مربوط به من و کشورم است. من در مورد کشورم مسؤولیت پذیر هستم و ربطی به شما ندارد که در فیلیپین چه می‌گذرد.
رئیس جمهوری فیلیپین به دلیل سرکوب‌های وحشیانه علیه دلالان مواد مخدر در این کشور در معرض انتقادهای جهانی قرار گرفته است. این سرکوب‌ها تا به کنون هزاران کشته برجای گذاشته است.

سفر رئیس جمهوری آمریکا به کشورهای آسیایی با حضورش در مانیل پایتخت فیلیپین پایان می‌یابد و قرار است در نشست آ.سه.آن که در این شهر برگزار می‌شود، حضور داشته باشد.

برخی گفته‌اند که سرکوب‌های دوترته علیه قاچاقچیان مواد مخدر به موجی از اعدام‌های پیشداورانه منجر شده است. اما ترامپ با وجود این انتقادها در مه سال گذشته میلادی گفته بود که دوترته اقدامی غیرقابل باور در قبال مشکل قاچاق مقام معمول مواد مخدر در فیلیپین انجام داده است.

——————-
خبرگزاری فارس: برخی منابع بانکی امروز گزارش دادند که بانک مرکزی امارات از بانک‌ها و شرکت‌های مالی این کشور درخواست کرده تا اطلاعات حساب ۱۹ شهروند سعودی را در اختیارش قرار دهند
اگر چه بانک مرکزی امارات هنوز واکنشی به این خبر نشان نداده‌اند اما برخی منابع بانکی گزارش دادند که این اقدام امارات بنا با درخواست مسئولان سعودی صورت گرفته است.

خبرگزاری رویترز با اعلام این خبر افزود که به گفته منابع سعودی این 19 نفر در رابطه با قضیه فساد بزرگ بازداشت شده‌اند و از جمله این افراد نیز شاهزاده «الولید بن طلال» رئیس شورای اداری شرکت سرمایه‌گذاری بین‌المللی القابضه (Kingdom Holding Company) است.

 

بنابر این گزارش، بانک‌های امارات به درخواست بانک مرکزی پاسخ مثبت داده‌اند اما مسئولان امارات از این بانک‌ها درباره بلوکه کردن اموال این افراد درخواستی نکرده‌اند.

خبرگزاری فارس: برخی منابع بانکی امروز گزارش دادند که بانک مرکزی امارات از بانک‌ها و شرکت‌های مالی این کشور درخواست کرده تا اطلاعات حساب ۱۹ شهروند سعودی را در اختیارش قرار دهند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *