نقشه عربستان برای جنگ اسرائیل علیه حزب‌الله – اخبار و اطلاعیه های سفارت

خبرگزاری تسنیم: به نقل از روزنامه رای الیوم، «اورین نهاری» کارشناس مسائل بین الملل اسرائیلی در گفت وگو با تلویزیون نیمه رسمی این رژیم در ارزیابی کمک اسرائیل به عربستان سعودی در دشمنی با حزب الله لبنان گفت: ریاض در صدد است در جنگ با حزب الله، اسرائیل را به نیابت از خود پیش براند
ارتش اسرائیل آمادگی جنگ ندارد

یدیعوت آحارانوت همچنین به نقل از یک منبع نظامی آگاه نوشت، جنگ سوم لبنان بسیار سخت خواهد بود و بهتر است تصمیمی برای این اقدام گرفته نشود.

این در حالی است که روزنامه یدیعوت آحارانوت اسرائیل فاش کرد، اکنون سرویس اطلاعات نظامی ارتش اسرائیل (امان) از رویارویی سخت آینده در جبهه شمالی یا همان جنگ با حزب الله به شدت نگران است.

علاوه بر این در محاسبات ارتش اسرائیل در خصوص آمادگی برای جنگ سوم لبنان این موضوع لحاظ نشده است که آیا ارتش سوریه در وضعیتی است که بتواند در این جنگ شرکت کند یا خیر؟ همانطور که ایران نیز در این محاسبات در نظر گرفته نشده است حال آنکه فرضیه ارتش اسرائیل این بود که بشار اسد رئیس جمهور سوریه سرنگون خواهد شد اما بر خلاف پیش بینی های اسرائیل محور مقاومت پیروز شد و همین وضعیت اسرائیل را سردرگم و نگران کرده است، هرچند به این پیروزی اعتراف نکرده است اما اخبار رسانه ای مؤید این است که ارتش اسرائیل هنوز برای جنگ سوم لبنان یا همان جنگ اول در جبهه شمالی آمادگی ندارد.

این روزنامه به نقل از منابع سیاسی و امنیتی بلندپایه اسرائیلی نوشت، در پی افزایش کمک های نظامی آمریکا به اسرائیل برای حمایت از آن در برابر حملات موشکی، ژنرال «هرتسی هلفی» رئیس شعبه اطلاعات نظامی ارتش هشدار داد، جنگ با حزب الله آسان نیست.

هلفی همچنین توضیح داد در جریان رویارویی آینده در جبهه شمالی تجربه سختی را پیش رو خواهیم داشت و هرچند اوضاع بهتر شده است اما ما در محیطی پیچیده و مبهم قرار داریم.

نگرانی ارتش اسرائیل از جنگ سوم لبنان

خبرگزاری تسنیم: به نقل از روزنامه رای الیوم، «اورین نهاری» کارشناس مسائل بین الملل اسرائیلی در گفت وگو با تلویزیون نیمه رسمی این رژیم در ارزیابی کمک اسرائیل به عربستان سعودی در دشمنی با حزب الله لبنان گفت: ریاض در صدد است در جنگ با حزب الله، اسرائیل را به نیابت از خود پیش براند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *