ارتش عراق 4 عامل انتحاری را از پای درآوردند + دوترته به ترامپ: حقوق بشر فیلیپین به تو ربطی ندارد! – اخبار و اطلاعیه های سفارت

خبرگزاری فارس: «نومان عبدالزوبعی» فرمانده تیپ هفتم ارتش عراق اعلام کرد که تیپ هفتم ارتش عراق امروز موفق شدند چهار عامل انتحاری را که کمربند انفجاری به خود بسته بودند و قصد ورود به خاک عراق از سوریه را داشته‎اند، از پای دربیاورند
خبرگزاری فارس: «نومان عبدالزوبعی» فرمانده تیپ هفتم ارتش عراق اعلام کرد که تیپ هفتم ارتش عراق امروز موفق شدند چهار عامل انتحاری را که کمربند انفجاری به خود بسته بودند و قصد ورود به خاک عراق از سوریه را داشته‎اند، از پای دربیاورند.
منابع عراقی می گویند که بیش از 10 میلیون زائر وارد شهر کربلاء شدند.

الزوبعی به السومریه نیوز گفته که «یگان های تیپ مستقر در نوار مرزی هرگز اجازه عبور عناصر داعش به عراق را نخواهند داد.»

دستگاه امنیتی عراق از روز سه شنبه گذشته در شهرهای بغداد و کربلاء و تعدادی از شهرهای دیگر این کشور به مناسبت مراسم گرامیداشت اربعین حسینی، اعلام حالت آماده باش کرد.

——————-
خبرگزاری ایسنا: به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، رودریگو دوترته، رئیس جمهوری فیلیپین گفت: می‌خواهید سوالی را مطرح کنید و من پاسخی برای آن دارم
برخی گفته‌اند که سرکوب‌های دوترته علیه قاچاقچیان مواد مخدر به موجی از اعدام‌های پیشداورانه منجر شده است. اما ترامپ با وجود این انتقادها در مه سال گذشته میلادی گفته بود که دوترته اقدامی غیرقابل باور در قبال مشکل قاچاق مقام معمول مواد مخدر در فیلیپین انجام داده است.

سفر رئیس جمهوری آمریکا به کشورهای آسیایی با حضورش در مانیل پایتخت فیلیپین پایان می‌یابد و قرار است در نشست آ.سه.آن که در این شهر برگزار می‌شود، حضور داشته باشد.

رئیس جمهوری فیلیپین به دلیل سرکوب‌های وحشیانه علیه دلالان مواد مخدر در این کشور در معرض انتقادهای جهانی قرار گرفته است. این سرکوب‌ها تا به کنون هزاران کشته برجای گذاشته است.

قرار است دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در جریان حضور در نشست همکاری اقتصادی آسیا پاسیفیک موسوم به “اپک” که در ویتنام طی روزهای آتی صورت می‌گیرد، با دوترته دیدار و گفت‌وگویی داشته باشد.

خبرگزاری ایسنا: به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، رودریگو دوترته، رئیس جمهوری فیلیپین گفت: می‌خواهید سوالی را مطرح کنید و من پاسخی برای آن دارم. اگر قرار است در مورد حقوق بشر در فیلیپین صحبت شود، بهتر است این دیدار صورت نگیرد. این مساله به شما ربطی ندارد این مربوط به من و کشورم است. من در مورد کشورم مسؤولیت پذیر هستم و ربطی به شما ندارد که در فیلیپین چه می‌گذرد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *