افزایش 13 درصدی صادرات فرش دستباف + بن‌سلمان: هیچ کسی از مجازات در امان نخواهد بود – اخبار و اطلاعیه های سفارت

خبرگزاری ایسنا: حمید کارگر با حضور در غرفه ایسنا در بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها اظهار کرد: در حال حاضر روند کاهشی صادرات فرش دستباف ایرانی متوقف شده و شکل افزایشی به خود گرفته است
کارگر افزود: کشورهایی که بازار سنتی فرش های ایرانی هستند از آنجاکه خودشان مصرف کننده فرش دستباف در سبک زندگی خود هستند یا برخی از آنها مرکز صادرات مجدد فرش ایرانی به شمار می روند باعث شده این کشورها عمده بازار صادراتی فرش ایرانی را نیز تشکیل دهند.

وی در ادامه با بیان اینکه بازارهای جدیدی نیز به خریداران فرش ایرانی اضافه شده است، اظهار کرد: بر اساس بازاریابی های که انجام شده کشورهایی به بازار فرش ایرانی اضافه شدند که از جمله آنها می توان به برزیل، شیلی، آفریقای جنوبی، روسیه و چین اشاره کرد که عملا بخشی از فرش دستباف ایرانی را می خرند.

رییس مرکز ملی فرش ایران همچنین با اشاره به بازارهای جدیدی که در حوزه فرش به وجود آمده است، گفت: در حال حاضر فرش دستباف ایرانی دو دسته بازار جهانی دارد که شامل بازارهای سنتی و بازارهای جدید می شود که از جمله بازارهای سنتی می توان به کشورهایی همچون ایتالیا، فرانسه، سوئیس، آلمان، ژاپن، امارات، کویت، قطر و آمریکا اشاره کرد.

خبرگزاری ایسنا: حمید کارگر با حضور در غرفه ایسنا در بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها اظهار کرد: در حال حاضر روند کاهشی صادرات فرش دستباف ایرانی متوقف شده و شکل افزایشی به خود گرفته است.
وی با اشاره به ادله افزایش صادرات، گفت: بر اساس آمار گمرک ایران از ۲۹۰ میلیون دلار صادرات فرش در سال ۱۳۹۴ به ۳۵۹ میلیون دلار در سال گذشته رسید و در شش ماهه ابتدای سال جاری نیز نسبت به سال گذشته ۱۳ درصد افزایش صادرات فرش دستباف به ثبت رسیده است.

——————-

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه «الاخباریه»،  «محمد بن سلمان» ولیعهد و وزیر دفاع عربستان که به تازگی ریاست کمیته عالی مبارزه با فساد را هم برعهده گرفته است از راهبرد و استراتژی خود برای مقابله با مفسدان خبر داد
محمد بن سلمان 32 ساله که در طول سه سال گذشته پله های پیشرفت را به سرعت طی کرده است گفت پدرش تغییراتی را در هیأت مقابله با فساد انجام داده زیرا از شیوه کار این هیأت در گذشته راضی نبوده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه «الاخباریه»،  «محمد بن سلمان» ولیعهد و وزیر دفاع عربستان که به تازگی ریاست کمیته عالی مبارزه با فساد را هم برعهده گرفته است از راهبرد و استراتژی خود برای مقابله با مفسدان خبر داد.

شب گذشته به دستور محمد بن سلمان دهها شاهزاده و وزیر و امیر سابق سعودی به اتهام فساد مالی بازداشت شدند. ترکی آل الشیخ مشاور دیوان پادشاهی و رئیس هیأت مدیره هیأت ورزش عربستان در صفحه توییتر خود نوشته بود: شب یکشنبه هیچکس نجات پیدا نمی کند.

این اقدام در پی تشکیل کمیته عالی مبارزه با فساد به ریاست محمد بن سلمان صورت گرفته است، وظیفه این کمیته رصد، شناسایی و بازداشت افرادی است که به فساد اقتصادی یا کم کاری در حین انجام وظیفه متهم شده اند. در صورت اثبات اتهام دارایی این افراد به خزانه دولت عربستان ریخته خواهد شد.

محمد بن سلمان ولیعهد جوان سعودی که به تازگی ریاست کمیته عالی مبارزه با فساد را هم برعهده گرفته تأکید کرد در تلاش او برای مقابله با فساد هیچ کسی از مجازات در امان نخواهد بود. 

وی در گفتگو با شبکه خبری الاخباریه عربستان تأکید کرد: هر فردی که در پرونده های مربوط به فساد دست داشته باشد از مجازات رها نخواهد شد. وی افزود که برای او فرقی نمی کند که این افراد وزیر باشند یا امیر، هر فردی که اتهام او با ادله اثبات شود مورد مجازات قرار می گیرد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *