استقبال حوثی‌ها از سرنگونی جنگنده صهیونیست + تل آویو: به ایران بگویید که دنبال درگیری نیستیم – اخبار و اطلاعیه های سفارت

خبرگزاری مهر: به نقل از صعده نیوز، محمد علی الحوثی رئیس کمیته عالی انقلاب یمن به بشار اسد رئیس جمهور و نیز نیروهای ارتش سوریه به خاطر سرنگون کردن یک جنگنده رژیم صهیونیستی در آسمان سوریه تبریک گفت
وی این اقدام سامانه دفاع هوایی ارتش سوریه در سرنگونی جنگنده رژیم صهیونیستی را گامی مهم که باید ادامه دار باشد توصیف کرد.

خبرگزاری مهر: به نقل از صعده نیوز، محمد علی الحوثی رئیس کمیته عالی انقلاب یمن به بشار اسد رئیس جمهور و نیز نیروهای ارتش سوریه به خاطر سرنگون کردن یک جنگنده رژیم صهیونیستی در آسمان سوریه تبریک گفت.
شایان ذکر است که سامانه دفاع هوایی ارتش سوریه امروز یک فروند جنگنده اف ۱۶ رژیم صهیونیستی را ساقط کرد.

——————-
خبرگزاری فارس: نشریه «یدیعوت آحارونوت» به نقل از منابع دیپلماتیک گزارش داده است که رژیم صهیونیستی در پیامی به مسکو، از روسیه خواسته «به سرعت» وارد عمل شده و به ایران و سوریه اعلام کند که اسرائیل به دنبال درگیری نیست
خبرگزاری فارس: نشریه «یدیعوت آحارونوت» به نقل از منابع دیپلماتیک گزارش داده است که رژیم صهیونیستی در پیامی به مسکو، از روسیه خواسته «به سرعت» وارد عمل شده و به ایران و سوریه اعلام کند که اسرائیل به دنبال درگیری نیست.
به نوشته این نشریه، اسرائیل پیام مشابهی هم به واشنگتن ارسال کرده و خواهان آن شده که آمریکا میان این رژیم و لبنان میانجیگری کند. در روزهای گذشته طرح اسرائیل برای دیوارکشی در مرز لبنان و همچنین تلاش این رژیم برای دست بردن به منابع زیرزمینی لبنان، موجب تنش میان طرفین شده بود.

روز شنبه سامانه پدافندی سوریه توانست یک فروند جنگنده اف-16 ارتش اسرائیل را که به خاک این کشور تجاوز کرده بود، ساقط کند. ارسال پیام‌ اسرائیل به مسکو برای کاهش تنش، پس از این حادثه انجام گرفته است.

بنا بر این گزارش، در این پیام از روسیه خواسته شده که میانجیگری کند و به تهران و دمشق بگوید که با وجود حملاتی که امروز اسرائیل در سوریه انجام داد، اما خواهان بالا گرفتن تنش‌ها و درگیری نیست.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *