گواردیولا و شکستن رکوردی دیگر + صادرات ایران، حامی واقعی می‌خواهد – اخبار و اطلاعیه های سفارت

خبرآنلاین: سرمربی اسپانیایی منچسترسیتی به رکورد 50 برد در لیگ برتر دست یافت.

شب گذشته تیم فوتبال منچسترسیتی موفق شد با کسب بردی ارزشمند مقابل اورتون یک گام دیگر به فتح لیگ جزیره نزدیک تر شود
خبرآنلاین: سرمربی اسپانیایی منچسترسیتی به رکورد 50 برد در لیگ برتر دست یافت.

فقط ژوزه مورینیو در زمان حضورش در چلسی با کسب 50 برد در 63 بازی لیگ برتر، زودتر از گواردیولا به این تعداد برد دست پیدا کرده است.

شب گذشته تیم فوتبال منچسترسیتی موفق شد با کسب بردی ارزشمند مقابل اورتون یک گام دیگر به فتح لیگ جزیره نزدیک تر شود. این برد اما برای سرمربی سیتی بردی ویژه بود.

همچنین پپ گواردیولا با غلبه بر اورتون موفق شده تمام حریفانش در فصل جاری لیگ برتر را حداقل یک بار شکست دهد. منچسترسیتی سومین تیم تاریخ لیگ برتر است که موفق به این کار شده است.

پپ گواردیولا با کسب برد در این دیدار موفق به کسب پنجاهمین برد خود در لیگ برتر شد. او در 69 بازی موفق شد که به آمار 50 برد در این مسابقات دست یابد، در حالی که 12 مساوی، 7 شکست، 168 گل زده و 60 گل خورده در این تیم کسب نموده است.

——————-

خبرآنلاین: رییس کمیسیون صادرات اتاق بازرگانی ایران با اشاره به تراز تجاری کشور، گفت: در حال حاضر حمایت واقعی از بخش صادرات وجود ندارد

وی خاطرنشان کرد: البته هیچ‌گاه تایید نمی‌کنم واردات نباید باشد؛ صادرات و واردات کاملا مکمل یکدیگر هستند.

رییس کمیسیون صادرات اتاق بازرگانی ایران تصریح کرد: اما مساله ای که جالب است، این‌که در هفت ماهه سال گذشته کسری تراز تجاری 3 میلیارد دلار بود، 8 ماهه 4 میلیارد دلار، 9 ماهه 6 میلیارد دلار و 10 ماهه 7 میلیارد دلار بوده است. این نشان می دهد که تراز تجاری ما دائما دارد عمیق‌تر می‌شود و ما باید به این مساله دقت کنیم.

عدنان موسی‌پور با اشاره به آمار 10 ماهه صادرات کشور در سال 1396، اظهار داشت: چند نکته در آمار صادرات وجود دارد. یکی این‌که ارزش هر تن کالای صادراتی از 340 به 350 دلار رسیده است که این نشان می‌دهد حرکت صادرات در مسیر درستی قرار دارد؛ یعنی داریم بهتر عمل می‌کنیم.

وی افزود: یک خبر خوشحال کننده نیز در آمار صادراتی وجود دارد و این‌که 54 درصد صادرات ما، سایر کالاها هستند.

خبرآنلاین: رییس کمیسیون صادرات اتاق بازرگانی ایران با اشاره به تراز تجاری کشور، گفت: در حال حاضر حمایت واقعی از بخش صادرات وجود ندارد.

موسی‌پور عنوان کرد: من دلیل این موضوع را می‌توانم این گونه عنوان کنم که حمایت واقعی از بخش صادرات وجود ندارد. نبود مشوق‌های صادراتی، نبود حمایت‌های بانکی و این‌که در بحث دیپلماسی اقتصادی نیز زیاد موفق عمل نمی‌کنیم و اصلا زیرساخت‌ها فراهم نیست، باعث می‌شود تراز تجاری عمیق‌تر شود.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *