رکوردزنی آلودگی هوا در نوروز ۹۷ + طارمی به دیدار الغرافه – الجزیره می‌رسد – اخبار و اطلاعیه های سفارت

دنیای اقتصاد: تهرانی‌ها در نوروز امسال تنها یک روز هوای پاک تنفس کردند و اولین روزهای آلوده امسال به شکل کم‌سابقه‌ای در تعطیلات ۱۳ روز نخست فروردین ماه ثبت شد
دنیای اقتصاد: تهرانی‌ها در نوروز امسال تنها یک روز هوای پاک تنفس کردند و اولین روزهای آلوده امسال به شکل کم‌سابقه‌ای در تعطیلات ۱۳ روز نخست فروردین ماه ثبت شد.

رکوردزنی آلودگی هوا در نوروز ۹۷

این وضعیت توام با پایداری نسبی جوی و کاهش محسوس سرعت باد در روزهای بعدی تعطیلات نیز ادامه پیدا کرد، طوری که روزهای ۵، ۶، ۹، ۱۰ و ۱۱ فروردین ماه نیز هوای پایتخت با شاخص بین ۱۰۱ تا ۱۵۰ واحد، برای گروه‌های حساس ناسالم شد. آلوده‌ترین روز تهران در ایام نوروز، پنجم فروردین بود که شاخص کیفیت هوا به ۱۳۱ واحد رسید. همچنین تهرانی‌ها تنها در سوم فروردین امسال هوای پاک تنفس کردند و تا امروز دیگر وضعیت هوا تا این اندازه بهبود نیافته است.

ورود پدیده گرد و غبار به جو تهران موجب افزایش غلظت ذرات آلاینده کوچک‌تر از ۵/ ۲ میکرون و کوچک‌تر از ۱۰ میکرون در هوا شد و به این ترتیب چهارم فروردین در حالی که شهر در نوعی خاموشی ناشی از موج نخست سفرهای نوروزی و کاهش چشمگیر حجم تردد خودروها به سر می‌برد، به‌عنوان نخستین روز آلوده تهران ثبت شد.

این در حالی است که در بازه ۱۳ روزه نوروز سال‌های ۹۶ و ۹۵ هوای تهران طی یک هفته از ایام تعطیلات پاک (با شاخص تا ۵۰ واحد) بوده است. در نوروز دو سال گذشته ۷ روز پاک و ۶ روز سالم ثبت شد اما امسال نه تنها تعداد روزهای پاک به یک روز کاهش یافت، بلکه ۵ روز ناسالم برای گروه‌های حساس نیز رقم خورد.

——————-

ایسنا: به نقل از الرای، در یکی از حساس ترین بازی‌های دور برگشت مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا، الغرافه قطر در ورزشگاه خانگی خود از الجزیره پذیرایی خواهد کرد
روزنامه الرای، اسامی مصدومان و محرومان الغرافه برای دیدار برابر الجزیره را اعلام کرد که در بین آنها نامی از طارمی به چشم نمی‌آید و این نشان می‌دهد که او مشکلی برای همراهی تیمش در دیدار برابر الجزیره ندارد.

ایسنا: به نقل از الرای، در یکی از حساس ترین بازی‌های دور برگشت مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا، الغرافه قطر در ورزشگاه خانگی خود از الجزیره پذیرایی خواهد کرد.

این دیدار در حالی برگزار می‌شود که هر دو تیم فوتبال الغرافه و الجزیره امارات پنج امتیازی هستند و تیم قطری در صورت پیروزی در این دیدار می‌تواند تا حدود زیادی صعودش را به دور بعد نهایی کند.

خبر خوب برای هواداران الغرافه این که طارمی به شرایط بازی رسیده و مشکلی برای همراهی تیمش در این دیدار حساس ندارد.

طارمی در دیدار دوستانه تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران برابر الجزایر با آسیب‌دیدگی مواجه شد و نتوانست به بازی ادامه دهد.

طارمی که در زمستان به الغرافه پیوست عملکرد بسیار خوبی در این تیم چه در لیگ قطر و چه در لیگ قهرمانان آسیا داشته است تا ثابت کند که خرید خوبی برای زرد پوشان بوده است.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *