امکان احیای غنی سازی ۲۰ درصد در دو روز + ولبک: فعلا به جام جهانی فکر نمی‌کنم – اخبار و اطلاعیه های سفارت

خبرگزاری ایسنا: سخنگوی سازمان انرژی اتمی از قابلیت تاسیسات هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران برای بازگشت به وضعیت غنی سازی بیست درصد ظرف دو روز خبر داد
بهروز کمالوندی، در حاشیه دیدار رئیس مجلس شورای اسلامی و رئیس دومای دولتی روسیه در جمع خبرنگاران پارلمانی گفت: همانطور که آقای صالحی روز گذشته گفتند ما توان بازگشت به غنی سازی 20 درصد طی چهار روز را داریم. حتی می توانیم این کار را در دو روز انجام دهیم اما آقای صالحی چهار روز را گفتند تا صد در صد این کار انجام گرفته باشد.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی ادامه داد: در فردو دو بال داشتیم که اصلا به یک بال آن دست نزدیم و فقط در یک بال غنی سازی 20 درصد انجام می دادیم. الان نیز می توانیم در همان یک بال غنی سازی 20 درصد را طی دو روز احیا کنیم.

وی در واکنش به اغراق آمیز دانستن این خبر توسط برخی گفت: این سخنان گزافه نیست چون ما در فردو بیش از 1600 ماشین فعال داریم. بدون آنکه به آنها گاز تزریق کرده باشیم. اگر بخواهم در قالب مثالی توضیح دهم باید بگویم که این وضعیت مثل خودرویی است که روشن و آماده حرکت است بنابراین وقتی بیش از 1600 ماشین در فردو داریم و اگر بخواهیم غنی سازی 20 درصد را احیا کنیم فقط کافی است مخازن را بیاوریم و به ماشین‌ها متصل کنیم تا غنی سازی 20 درصد احیا شود.

خبرگزاری ایسنا: سخنگوی سازمان انرژی اتمی از قابلیت تاسیسات هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران برای بازگشت به وضعیت غنی سازی بیست درصد ظرف دو روز خبر داد.

——————-

ایسنا: در ادامه دیدارهای هفته جاری لیگ برتر انگلیس، دو دیدار برگزار شد که در یکی از بازی‌ها آرسنال با نتیجه ۳ بر ۲ ساوتهمپتون را شکست داد

دنی ولبک بعد از درخشش در تیم آرسنال مورد توجه گرت ساوت گیت قرار گرفته است. این مهاجم با تجربه درباره حضور در تیم ملی انگلیس گفت: من الان تمام تمرکز خودم را روی موفقیت آرسنال به کار گرفتم و کاری به حضور در تیم ملی ندارم. بازی‌های حساسی در لیگ برتر و لیگ اروپا در پیش داریم و باید بتوانم در این دیدارها خودم را نشان دهم.

ایسنا: در ادامه دیدارهای هفته جاری لیگ برتر انگلیس، دو دیدار برگزار شد که در یکی از بازی‌ها آرسنال با نتیجه ۳ بر ۲ ساوتهمپتون را شکست داد. دنی ولبک دو بار و پیر امریک اوبامیانگ برای توپچی‌های لندن گلزنی کردند. در این دیدار محمد الننی از آرسنال، با دریافت کارت قرمز از بازی اخراج شد.

دنی ولبک در غیاب هری کین برای دو بازی با هلند و ایتالیا در فهرست تیم ملی انگلیس قرار داشت و برای حضور در جام جهانی نیز شانس دارد. در همین رابطه بازیکن سابق منچستریونایتد اضافه کرد: من مسئول انتخاب تیم ملی برای جام جهانی نیستم. الان تمام تمرکز من روی بازی با زسکا در لیگ اروپا است. هر چند در بازی رفت توانستیم ۴ بر یک برنده شویم ولی کار سختی در بازی برگشت خواهیم داشت. امیدوارم بتوانیم به جمع چهار تیم نخست راه یابیم. در لیگ برتر نیز تا جایی که ممکن باشد برای رسیدن به سهمیه لیگ قهرمانان تلاش خواهیم کرد و امیدوار هستیم بتوانیم بازی‌های خودمان را برنده شویم. هر بازیکنی دوست دارد در جام جهانی باشد و من هم دوست دارم به این افتخار برسم.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *