واکنش روسیه به حمله آمریکا به سوریه + ناوشکن «چرچیل» آمریکا وارد آب های مدیترانه شد – اخبار و اطلاعیه های سفارت

 خبرگزاری مهر به نقل از راشاتودی نوشت: پیش از این هم «آناتولی آنتونوف» سفیر روسیه در آمریکا گفته بود: سناریویی از قبل طراحی شده در حال جریان است
«آناتولی آنتونوف» در بیانیه خود با اشاره به این تجاوز آن را «یک سناریوی از پیش‌طراحی‌شده» خوانده که توسط ائتلاف غربی به اجرا در آمده است.

او همچنین گفت: آمریکا به عنوان کشور دارنده بزرگترین انبار تسلیحات شیمیایی از هیچ حق اخلاقی برای سرزنش کردن سایر کشورها برخوردار نیست.

 خبرگزاری مهر به نقل از راشاتودی نوشت: پیش از این هم «آناتولی آنتونوف» سفیر روسیه در آمریکا گفته بود: سناریویی از قبل طراحی شده در حال جریان است. هشدار داده بودیم که چنین اقدامی بدون پیامد نخواهد بود.

وی تصریح کره است: «بدترین نگرانی‌ها محقق شده‌اند و هشدارهای ما شنیده نشده‌اند. هشدار داده بودیم که این اقدامات بدون تبعات نخواهند بود.»

دیپلمات روش گفته که مسئولیت تمامی تبعات ناشی از این اقدام به عهده واشنگتن، لندن و پاریس خواهد بود.

——————-

خبرگزاری مهر: به نقل از بلومبرگ، در بحبوحه افزایش تنشها میان واشنگتن و مسکو بر سر حمله نظامی احتمالی کشورهای آمریکا، فرانسه و انگلیس به سوریه، ناوشکن «یو اس اس وینستون چرچیل» آمریکا به محدوده عملیاتی در دریای مدیترانه وارد شد
از سوی دیگر، قرار است اکارشناسان «سازمان ممنوعیت سلاحهای شیمیایی» اوایل هفته آینده برای انجام مأموریتی حقیقت یاب در خصوص حمله شیمیایی ادعایی هفتم آوریل به شهر «دوما»، به کشور سوریه سفر کنند.

همزمان، «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل نیز روز جمعه وضعیت کنونی در خاورمیانه را «آشوب زده» خواند و خواستار خویشتنداری طرفهای درگیر شد.

نیروی دریایی منطقه اروپا- آفریقای آمریکا با صدور بیانیه ای اعلام کرد که این ناوشکن با قابلیت حمل ۹۰ فروند موشک تامهاک (Tomahawk) «برای اجرای روند عادی مأموریت خود به پشتیبانی از منافع امنیت دریایی آمریکا، افزایش ثبات منطقه ای و پیشبرد حضور دریایی در محدوده عملیاتی ناوگان ششم آمریکا» در منطقه حضور دارد.

در همین ارتباط، «بشار الجعفری» نماینده دائم سوریه در سازمان ملل روز پنج شنبه با صدور بیانیه ای اعلام کرد که کارشناسان سازمان ممنوعیت سلاحهای شیمیایی می توانند «هر زمان به هرکجا که می خواهند» بروند.

گفتنی است که ناوشکن یو اس اس وینستون چرچیل به ناوشکن «یو اس اس دونالد کوک» آمریکا در منطقه پیوسته است.

اعزام این دو فروند ناوشکن آمریکا به آبهای مدیترانه در حالی صورت گرفت که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور این کشور همچنان در حال بررسی گزینه های نظامی احتمالی علیه سوریه است.

خبرگزاری مهر: به نقل از بلومبرگ، در بحبوحه افزایش تنشها میان واشنگتن و مسکو بر سر حمله نظامی احتمالی کشورهای آمریکا، فرانسه و انگلیس به سوریه، ناوشکن «یو اس اس وینستون چرچیل» آمریکا به محدوده عملیاتی در دریای مدیترانه وارد شد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *