ترامپ: می‌خواهم نیروهایمان خارج از سوریه باشند + کی‌روش در بین گزینه‌های کامرون – اخبار و اطلاعیه های سفارت

خبرگزاری ایسنا: رئیس‌جمهور آمریکا روز سه‌شنبه در کنفرانسی مطبوعاتی اعلام کرد، زمان خروج نیروهای کشورش از سوریه فرا رسیده اما هنوز در این باره تصمیم نهایی گرفته نشده است و به زودی این تصمیم گرفته می‌شود
رئیس‌جمهور آمریکا همچنین اعلام کرد که به زودی تصمیمش درباره نیروهای آمریکایی در سوریه را رسما اعلام می‌کند.

وی به کشورهایی که از این مداخله سود می‌برند اشاره‌ای نکرد.

ترامپ همچنین پیشنهاد داد که عربستان هزینه حضور نیروهای آمریکا در سوریه را پرداخت کند و توضیح داد: ریاض اهتمام ویژه‌ای به این تصمیم ما دارد و من گفته‌ام همانطور که می‌دانید اگر می‌خواهید ما بمانیم پس باید هزینه‌اش را شما پرداخت کنید.

این در حالی است که برت مک‌گورگ، فرستاده ویژه رئیس‌جمهور آمریکا در ائتلاف ضد داعش در همایشی در واشنگتن گفت: ما برای مبارزه با داعش در سوریه هستیم. این ماموریت ماست و به پایان نرسیده و باید آن را تکمیل کنیم.

وی خاطر نشان کرد: مداخله آمریکا در سوریه برای واشنگتن هزینه بردار بوده است به خصوص اینکه این مداخله به نفع دیگر کشورها بوده است.

خبرگزاری ایسنا: رئیس‌جمهور آمریکا روز سه‌شنبه در کنفرانسی مطبوعاتی اعلام کرد، زمان خروج نیروهای کشورش از سوریه فرا رسیده اما هنوز در این باره تصمیم نهایی گرفته نشده است و به زودی این تصمیم گرفته می‌شود.

 دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در جمع خبرنگاران گفت: ماموریت اصلی ما رهایی از داعش بود. ما به پایان ماموریتمان نزدیک شده‌ایم و به زودی تصمیمی را با هماهنگی دیگران اتخاذ خواهیم کرد. من می‌خواهم از سوریه خارج شویم و نیروهایمان را به کشورم بازگردانم.

——————-

ایسنا: ‌به نقل از سایت فوتبال آفریقا، تیم‌ ‌ملی فوتبال کامرون یکی از جا مانده‌های بزرگ جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در قاره آفریقا بود و این تیم نتوانست جواز حضور در این رقابت‌ها را به دست بیاورد

ایسنا: ‌به نقل از سایت فوتبال آفریقا، تیم‌ ‌ملی فوتبال کامرون یکی از جا مانده‌های بزرگ جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در قاره آفریقا بود و این تیم نتوانست جواز حضور در این رقابت‌ها را به دست بیاورد.

کارلوس کی‌روش موزامبیکی الاصل پیش‌تر هدایت تیم‌ ‌ملی فوتبال آفریقای جنوبی را بر عهده داشت.

در حالی که فدراسیون فوتبال کامرون فراخوانی برای آمادگی مربیان برای حضور در روی نیمکت مربیگری این تیم داشت، بیش از ۶۰ مربی از جمله ویلی سانیول و کلود ماکلله، اعلام آمادگی کردند و گفته شده است که کارلوس کی‌روش، سرمربی فعلی تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران هم یکی از همین گزینه‌هاست.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *