پول سعودی ها؛ عامل تجاوز به سوریه + نتانیاهو، سکوتش را درباره سوریه شکست – اخبار و اطلاعیه های سفارت

خبرگزاری تسنیم: به نقل از “الغد پرس”، هاشم الموسوی سخنگوی رسمی جنبش النجباء در عراق در بیانیه‌ای با اشاره به تجاوز نظامی سه جانبه آمریکا و فرانسه و انگلیس به خاک سوریه گفت: “حماقت دولت آمریکا و هم‌پیمانانش نقشه مقابله و درگیری را تغییر داد و آنها باید عواقب این تجاوزگری را برعهده بگیرند”
خبرگزاری تسنیم: به نقل از “الغد پرس”، هاشم الموسوی سخنگوی رسمی جنبش النجباء در عراق در بیانیه‌ای با اشاره به تجاوز نظامی سه جانبه آمریکا و فرانسه و انگلیس به خاک سوریه گفت: “حماقت دولت آمریکا و هم‌پیمانانش نقشه مقابله و درگیری را تغییر داد و آنها باید عواقب این تجاوزگری را برعهده بگیرند”.

برپایه این گزارش، الموسوی از هر کسی که ادعای عرب و مسلمانان بودن می‌کند، “خواست تا موضعی روشن و صریح در قبال تجاوزگری سه جانبه ترویستی علیه سوریه بگیرد”.

وی با اشاره به حمایت هم‌پیمانان سوریه از این کشور در برابر آمریکا و همدستانش تاکید کرد: هم‌پیمانان سوریه، دمشق را رها نخواهند کرد تا لقمه دندان گیری برای دولت آمریکا و هم‌پیمانان تکفیری‌اش باشد.

وی خاطرنشان کرد: پول سعودی و تحریک صهیونیست‌ها اساس تجاوزگری به حاکمیت سوریه و محور مقاومت است.

وی افزود: آمریکا خواهان ثبات در سوریه نیست و برای اشغال این کشور و سلطه بر منابع اقتصادی آن تلاش می‌کند.

الموسوی تاکید کرد: سناریوی آمریکا در دوما و رقه سوخته و بازی رو شده است که این سناریو تفاوتی با نمایش ساختگی خان شیخون ندارد.

——————-

خبرگزاری فارس: «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی بالاخره به حمله بامداد امروز آمریکا و یارانش به سوریه واکنش نشان داد و از این اقدام، تمام‌قد حمایت کرد
آمریکا و متحدانش یعنی فرانسه و انگلیس، بامداد امروز شنبه، ۱۰۵ فروند موشک از ناوها و زیردریایی‌هایشان در خلیج‌فارس و دریای مدیترانه و همچنین از بمب‌افکن‌ها و جنگنده‌هایشان در منطقه، به سمت ۳ نقطه از سوریه که ادعا می‌شود مرتبط با برنامه شیمیایی دولت سوریه است، شلیک کردند.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، از ایران هم سخن گفت و به «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه هشدار داد: «بشار اسد باید بداند که تلاش برای دستیابی به تسلیحات کشتار جمعی و استفاده از آنها و همچنین اجازه به ایران برای محکم کردن جاپای خود در سوریه، کشورش را به خطر می‌اندازد.»

آنطور که ارتش روسیه گزارش داده، ۷۱ فروند از موشک‌ها رهگیری و منهدم شده‌اند؛ ویدئوهایی که در رسانه‌ها پخش شده نیز دست کم بخشی از این گفته روس‌ها را تأیید می‌کند. پنتاگون اما اصرار دارد که همه موشک‌هایش به هدف خورده‌اند.

نتانیاهو که پیش از این از وزرای کابینه‌اش خواسته بود که در این خصوص حرفی نزنند، بالاخره بیانیه‌ای منتشر کرد و گفت: «یک سال پیش گفتم که اسرائیل تمام‌قد از تصمیم رئیس‌جمهور ترامپ برای مقابله جدی با استفاده و اشاعه تسلیحات شیمیایی، حمایت می‌کند. تغییری در این موضع حمایتی ما ایجاد نشده است.»

خبرگزاری فارس: «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی بالاخره به حمله بامداد امروز آمریکا و یارانش به سوریه واکنش نشان داد و از این اقدام، تمام‌قد حمایت کرد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *