ویتامینی که کمک به یادآوری خواب می‌کند + صادرات نفت ایران رکورد شکست – اخبار و اطلاعیه های سفارت

خبرگزاری ایسنا: بر اساس تحقیقاتی که اخیرا در استرالیا انجام شده است با خوردن برخی ویتامین‌ها انسان قادر است جزئیات خواب خود را به یاد آورد
این تحقیقات روی ۱۰۰ نفر با متوسط سن ۲۷.۵ سال و به مدت ۵ روز انجام شد. افراد را به سه دسته تقسیم کرده و به دسته اول قرص B6 قبل از خواب (۲۴۰ میلی‌گرم) و به دسته دوم ویتامین ب کمپلکس شامل B6 و سایر ویتامین‌های B و به دسته سوم نیز دارونما دادند، بدون اینکه آن‌ها بفهمند به کدام‌ یک چه دارویی داده‌اند.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از مجله‌ Perceptual and Motor Skills در نهایت مطالعه روی این سه گروه نشان داد که مصرف‌کنندگان قرص B6 جزییات بیشتری از خواب‌های خود را به یاد آوردند.

خبرگزاری ایسنا: بر اساس تحقیقاتی که اخیرا در استرالیا انجام شده است با خوردن برخی ویتامین‌ها انسان قادر است جزئیات خواب خود را به یاد آورد.

 دکتر «دِن هولم آسپی» از دانشگاه آدلاید و همکاران در استرالیا طی آزمایش‌های انجام داده متوجه شدند که مصرف قرص ویتامین B6 قبل از خواب باعث می‌شود تا فرد پس از بیدار شدن جزئیات خوابی که دیده است را به یاد بیاورد.

——————-

خبرگزاری فارس به نقل از بلومبرگ نوشت: میزان نفت خام ایران به رغم تهدیدهای آمریکا برای تحریم در ماه آوریل، رکورد زد و بیشترین صادرات خود را تجربه کرد
بر اساس این گزارش، صادرات نفت خام و میعانات ایران در ماه آوریل در مجموع 2.87 میلیون بشکه در روز بوده است.

رئیس‌جمهور آمریکا 12 می را برای ماندن یا نماندن در برجام تعیین کرده و به رغم تهدیدها برای پیمان تحریم بر ایران افزایش صادرات نفت صورت گرفته است.

میزان صادرات نفت خام ایران در ماه آوریل 2.61 میلیون بشکه در روز بوده، این در حالی است که میزان صادرات در ماه اکتبر 2016 رقم 2.44 میلیون بشکه در روز بود.

خبرگزاری فارس به نقل از بلومبرگ نوشت: میزان نفت خام ایران به رغم تهدیدهای آمریکا برای تحریم در ماه آوریل، رکورد زد و بیشترین صادرات خود را تجربه کرد.

بلومبرگ می‌نویسد، میزان صادرات نفت خام ایران از ژانویه 2016 تا کنون دو برابر شده است و تنها هند و چین روزانه 1.4 میلیون بشکه در روز در ماه آوریل از ایران نفت خریداری کردند. البته برخی معامله‌گران نفتی هنوز درباره عقد قرارداد با ایران مردد هستند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *