درگیری پلیس ترکیه با تظاهرکنندگان در روز کارگر – اخبار و اطلاعیه های سفارت

خبرگزاری ایسنا: پلیس ترکیه چندین تن از معترضان که به مناسبت بزرگداشت روز کارگر در میدان تقسیم استانبول تجمع کرده بودند، بازداشت کرد
براساس اعلام خبرگزاری آناتولی، ۲۶ هزار پلیس برای ایجاد نظم در روز کارگر در استانبول گسیل شدند. همچنین ۳ هلی‌کوپتر، ۸۵ ماشین آب پرفشار و ۶۷ خودروی زرهی در سراسر استانبول مستقر شدند.

همچنین اوزان تکین، عضو حزب کارگران سوسیالیست انقلابی در جریان تظاهرات روز کارگر گفت: این روز یکی از زمان‌هایی است که به اپوزیسیون ترکیه اجازه می‌دهد که نارضایتی خود را نسبت به سانسورها و بازداشت‌ها اعلام کند.

در این تجمع اعتراض آمیز به مناسبت روز کارگر ۸۴ تن از معترضان بازداشت شده و برای بازجویی به مراکز پلیس منتقل شدند.

این تظاهرات در حالی برگزار شد که قرار است انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری و پارلمانی ترکیه در ۲۴ ژوئن برگزار شود.

با این حال، تجمع‌های اعتراض آمیز کارگری با شعارهایی علیه دولت حزب حاکم برگزار شد، در این میان فعالان حقوق بشری فمینیست‌ها، مدافع حقوق زنان نیز در میان تجمع کنندگان حضور داشتند.

اردوغان اعلام کرد: ما بدون هیچ پیشرفت و پیش‌داوری با تمام اتحادیه‌های کارگری و سازمان‌های جوامع مدنی که نماینده واقعی حقوق کارگران هستند، گردهم می‌آییم و با یکدیگر گفت و گو می‌کنیم.

با وجود محدودیت‌های اعمال شده هزاران تن در گردهمایی‌های روز کارگر در سراسر ترکیه تجمع کردند.

خبرگزاری ایسنا: پلیس ترکیه چندین تن از معترضان که به مناسبت بزرگداشت روز کارگر در میدان تقسیم استانبول تجمع کرده بودند، بازداشت کرد.

همچنین رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه نیز در مراسمی با حضور کارگران ترکیه به سخنرانی پرداخت.

همچنین برخی از نمایندگان حزب دموکراتیک خلق نیز در میان تجمع کنندگان بوده‌اند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *