مل گیبسون درامی درباره جنگ جهانی می‌سازد – اخبار و اطلاعیه های سفارت

خبرگزاری مهر به نقل از ورایتی: مل گیبسون برای پروژه بعدی‌اش روی صندلی کارگردانی فیلم درام جنگ جهانی دوم با عنوان «نابودکننده» می‌نشیند

مل گیبسون درامی درباره جنگ جهانی می‌سازد

«نابودکننده» توسط کمپانی تهیه هالیوود گنگ پروداکشنز متعلق به جیانی نوناری ساخته می‌شود. این فیلم با اقتباس از کتاب «جهنم از بهشت: داستان حماسی یواس‌اس لافی و بزرگترین حمله کامیکازی جنگ جهانی دوم» نوشته جان ووکوویتس تولید خواهد شد.

این در حالی است که کمپانی برادران وارنر در عین حال می‌خواهد از گیبسون برای نقشی احتمالی در فیلم «مرد شش میلیارد دلاری» مقابل مارک والبرگ استفاده کند. این بازیگران در فیلم کمدی «بابا خانه است ۲» محصول کمپانی پارامونت با هم همکاری کرده و نقش پدر و پسر را ایفا کرده بودند.

رزالیند راس فیلمنامه این فیلم را نوشته و داستان آن حول محور «نبرد اوکیناوا» که آوریل سال ۱۹۴۵ به وقع پیوست، می‌گردد. این زمانی بود که کشتی معروف یواس‌اس لافی مورد چند حمله کامیکازی واقع شد و لقب «کشتی‌ای که نمی‌مرد» را به دست آورد. ووکوویتس برای نوشتن کتاب و شکل دادن به داستان خود از مصاحبه‌های شخصی با بازماندگان واقعه، کتاب‌های خاطرات خدمه کشتی و نامه‌های زمان جنگ ملوانان استفاده کرد.

گیبسون برای این فیلم سومین نامزدی دریافت جایزه اسکار کارگردانی خود را کسب کرد. او برای فیلم سال ۱۹۹۵ «شجاع‌دل» موفق به کسب دو جایزه اسکار بهترین کارگردان و بهترین فیلم سینمایی سال شده بود.

«هک‌ساو ریج»‌ هم وقایع حول محور نبرد اوکیناوا را به نمایش می‌گذاشت، اما روی شخصیت دزموند داس تمرکز کرد که یک امدادرسان پزشکی میدان جنگ بود و توانست ده‌ها سرباز نیروهای متحده را بدون استفاده از سلاح نجات دهد.

خبرگزاری مهر به نقل از ورایتی: مل گیبسون برای پروژه بعدی‌اش روی صندلی کارگردانی فیلم درام جنگ جهانی دوم با عنوان «نابودکننده» می‌نشیند. این نخستین پروژه او پس از دریافت نامزدی جایزه اسکار برای فیلم «هک‌ساو ریج» است.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *